Usługi - Prawo cywilne

Prawo cywilne

Udzielamy porad prawnych oraz pomagamy w załatwieniu formalności w następujących sprawach z zakresu prawa cywilnego: windykacja należności (wierzytelności, długi), umowy cywilno-prawne oraz handlowe, dochodzenie roszczeń z umów, prawo spadkowe, prawo lokalowe (własność nieruchomości, sprawy o zasiedzenie, hipoteka, dochodzenie roszczeń z rękojmi), prawo konsumenta (dochodzenie roszczeń z gwarancji lub niezgodności towaru z umową).

Większość z nas samodzielnie buduje i kształtuje pozytywne relacje między sobą, te ogólnoludzkie, jak i biznesowe. Co zrobić, gdy w naszym życiu pojawią się spory? Jak wyegzekwować od drugiej osoby, aby postępowała zgodnie z umową? Jak dochodzić odszkodowań i zadośćuczynień?

Pomagamy tym, którzy mają problem ze ściągnięciem wierzytelności oraz egzekwowaniem długów. Działamy kompleksowo – od wystosowania odpowiednich pism do dłużnika (przedsądowe dochodzenie niespłaconych należności) przez doradzenie kroków prawnych, aż po uczestnictwo w postępowaniu egzekucyjnym (reprezentowanie wierzyciela na sali sądowej).

Sporządzamy i negocjujemy umowy (także handlowe), formułujemy pozwy i wnioski, opinie prawne i ekspertyzy z zakresu prawa cywilnego.

Zajmujemy się także udzielaniem porad prawnych z zakresu prawa spadkowego. Formułujemy świadczenia i wnioski związane z dziedziczeniem ustawowym lub testamentowym. Doradzamy, jak sporządzić testament, umowę o zrzeczenie się spadku czy wydziedziczenie, umowę o darowiznę. Odpowiemy na nurtujące pytanie – czy zapłacą Państwo za to podatek?

Świadczymy usługi prawne z zakresu prawa lokalowego. Uczestniczymy w sporach dotyczących własności nieruchomości, najmu, eksmisji, pomagamy w stwierdzeniu zasiedzenia, przeprowadzimy naszych Klientów przez meandry spraw związanych z hipoteką i księgami wieczystymi. Pomożemy w dochodzeniu roszczeń z rękojmi, jeśli stwierdzą Państwo ukryte wady w nabytej nieruchomości.

Jeśli mają Państwo problemy z nieuczciwym sprzedawcą, doradzimy jak zmusić go do dotrzymania warunków gwarancji czy zwrotu gotówki za towar wadliwy lub niezgodny z umową.

Przeprowadzimy za Państwa wszelkie formalności, wskażemy odpowiedni sąd, dołożymy wszelkich starań, aby osiągnęli Państwo swój cel.

Pozostałe usługi

Prawo rodzinne

to gałąź prawa cywilnego, która reguluje stosunki prawne w rodzinie (majątkowe i niemajątkowe)....

Prawo karne

definiuje czyny będące przestępstwami (czyny o wysokim stopniu szkodliwości społecznej) lub...

Prawo gospodarcze

to zbiór norm prawnych regulujących relacje gospodarcze, w których udział biorą osoby fizyczne...

Prawo administracyjne

to zbiór przepisów dotyczących funkcjonowania organów administracji publicznej, kontroli nad...

Porady prawne online

Podążając za stale rozwijającymi się nowymi technologiami nasza Kancelaria wdrożyła z sukcesem...

Darmowe porady prawne

Problemy ze znalezieniem kompetentnego i zaufanego prawnika oraz wysokie ceny porad prawnych...

Szkolenia

Oprócz usług prawnych, prowadzimy także szkolenia prywatne dla grup oraz organizujemy wewnętrzne...