Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Kancelaria udziela profesjonalnego wsparcia z zakresu prawa firmom, spółkom i innym podmiotom prawa gospodarczego. Nasza pomoc jest kompleksowa – zakładamy i rejestrujemy spółki prawa handlowego, przygotowujemy projekty umów i statutów, doradzamy w zakresie wewnętrznych stosunków pomiędzy wspólnikami spółek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podmiotów gospodarczych prowadzimy sprawy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów, oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami i organami egzekucyjnymi.

Wybór formy organizacyjnej działalności gospodarczej to podstawowa kwestia. Osoby, które zdecydowały się na założenie spółki muszą pamiętać o dopełnieniu szeregu formalności. W jaki sposób przygotować dokumenty niezbędne do rejestracji podmiotu w KRS? Jak sformułować poszczególne punkty wewnętrznego regulaminu firmy? Co zrobić, aby w szybki sposób odzyskać zaległą należność? Na te pytania uzyskają Państwo odpowiedź w naszej Kancelarii.

Szczególny nacisk w naszej działalności kładziemy na odzyskiwanie należności i pomoc podmiotom gospodarczym w zakresie rozmawiania z partnerami biznesowymi o płatnościach. Prowadzenie firmy czy spółki wiąże się z koniecznością pilnowania terminów płatności przez kontrahentów. Od stałego pozyskiwania środków zależy kondycja finansowa i możliwości podmiotu. Nasze działania skupiają się nie tylko na prowadzeniu skutecznych działań windykacyjnych, ale także zapobieganiu powstawaniu problemów w tym zakresie. W naszej ofercie znajdują się specjalne szkolenia, na których uczymy, w jaki sposób sprawdzić kondycję finansową kontrahenta przed nawiązaniem współpracy i jak rozmawiać z niewypłacalnym podmiotem. W przypadku braku możliwości polubownego rozwiązania sporu, oferujemy zastępstwo procesowe przed sądami i organami egzekucyjnymi.

Szeroki wachlarz usług przygotowaliśmy z myślą o obsłudze spółek. Zajmujemy się ich zakładaniem, przygotowywaniem dokumentów niezbędnych do rejestracji podmiotów w KRS, jak i bieżącego dokonywania zmian w KRS. Nasza oferta obejmuje również tworzenie uchwał organów spółek, regulaminów czy zapewnienie tym podmiotom ochrony związanej z nieuczciwymi działaniami konkurencji. Ponadto, pomagamy w rozwiązywaniu i likwidowaniu spółek. Kompleksowa oferta umożliwia nam zagwarantowanie profesjonalnej pomocy prawnej na każdym etapie.

Współcześnie działalność gospodarcza jest regulowana przez dwie dziedziny prawa:

Kompleksowo obsługujemy przedsiębiorstwa działające na terenie całego kraju, choć duży nacisk kładziemy zwłaszcza na współpracę z lokalnymi podmiotami prawa gospodarczego. Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i spółki, które potrzebują merytorycznego wsparcia w zakresie prawa.

Pozostałe usługi

Prawo cywilne

ma za zadanie ochronę interesów poszczególnych jednostek. W jego ramach formułujemy dla Państwa...

Prawo rodzinne

to gałąź prawa cywilnego, która reguluje stosunki prawne w rodzinie (majątkowe i niemajątkowe)....

Prawo karne

definiuje czyny będące przestępstwami (czyny o wysokim stopniu szkodliwości społecznej) lub...

Prawo administracyjne

to zbiór przepisów dotyczących funkcjonowania organów administracji publicznej, kontroli nad...

Porady prawne online

Podążając za stale rozwijającymi się nowymi technologiami nasza Kancelaria wdrożyła z sukcesem...

Darmowe porady prawne

Problemy ze znalezieniem kompetentnego i zaufanego prawnika oraz wysokie ceny porad prawnych...

Szkolenia

Oprócz usług prawnych, prowadzimy także szkolenia prywatne dla grup oraz organizujemy wewnętrzne...